"Nechť je jídlo tvým lékem a tvým lékem nechť je jídlo"

Řecko - Hippocrates položil základy moderního lékařství. Věřil, že lidské tělo má vnitřní schopnost sebeléčby.  Nechť je jídlo lékem. Hippocratova přísaha je stále citována dnešními doktory. Od Hippocratových dob se, ale přístup k léčbě změnil. Dnes dostávají lékaři malé, pokud nějaké lekce o výživě. Moderní lékařství je o hesle prášek na každou nemoc. A tento způsob chce farmaceutický průmysl udržet. Víte, pevné zdraví dává smysl, ale nekouká z něj hodně peněz. Srdeční problémy a rakovina jsou každoročně dva největší zabijáci v USA. Navíc každý rok... 39 000 lidí zemře kvůli nevynuceným zákrokům a jiným chybám v nemocnici. 80 000 lidí zemře z důvodu infikace v nemocnici. A děsivých 106 000 lidí zemře ročně kvůli vedlejším účinkům léků.

1. Srdeční choroby
2. Rakovina
3. Moderní medicína

A tím že nebudeme brát výživu vážně, dáváme lidem špatnou službu.  Jsi to, co jíš. Na jídle záleží.

Jak staré je vaše jídlo? Jídlo se v nejlepším případě přepravuje se alespoň 2000 - 3000 km než ho dostanete. Kolik nutričních hodnot dostanete z jídla, které je alespoň 5 dní staré ?

Téměř každé jídlo, které najdete v obchodě bylo zpracováno, zbylo mu jen málo živin. Živiny jsou rozdrcené, nebo zmizí do té doby, než se vám jídlo dostane na talíř. Z nějakého důvodu jsme se rozhodli, že postříkáme všechno pesticidy, herbicidy, larvacity, funghicity. Rozhodli jsme se geneticky modifikovat věci o kterých nic nevíme. A jeden z hlavních problémů je půda. Co děláme půdě, vzduchu, vodě a všemu z čeho bereme naši potravu. Půda je používaná a používaná, živiny se vytáhnou z půdy. A z půdy se stávají nové pouště. Takzvaná hnojiva jsou tvořena hlavně ze 3 minerálů N, P, K. Sodík, fosfor, draslík. Problém je, že půda potřebuje asi 52 různých minerálů. Takže kde máme vápník, hořčík, mangan, zinek, železo a všechny další věci které můžu zmínit? Chybějí. Ale když je půda podvyživená. Rostliny jsou také podvyživené a oslabené. Ztrácejí svojí obranyschopnost. Přijdou brouci a napadnou je. Pak přijdou nemoci a napadnou je. Takže teď jdou s pláčem k chemickým společnostem, moje rostliny umírají a nerostou.

 Samozřejmě máme pesticidy. Takže chemické společnosti jsou šťastné, že jim můžou prodat pesticidy, funghicidy, podporovače růstu. Máme podvyživené toxické jídlo. Protože se všemi pesticidy a chemikáliemi spreji a se vším tímhle není jídlo zdravé a je navíc podvyživené.

Studie ukazují, že i pokud jen lehce podusíte jídlo, přijdete o enzymy v něm. Jasná věc je, že v jídle jsou živé enzymy, živí dělníci, Které pomáhají tělu s trávením a použitím živin, které jsou v něm. Každý by měl jíst syrové jídlo. Když uvaříte jídlo, imunitní systém reaguje jako kdyby to byl toxin. Většina lidí o tom neví, když uvaříte jídlo,krev se dostane do stavu zažívací leukocytózy,kdy se aktivují bílé krvinky. Proti jídlu, které jste snědli. Pravděpodobně proto, že proces vaření mění strukturu jídla,tělo to nedokáže rozpoznat, tak se k němu chová jako k toxinu. To není dobré, aby vaše tělo dělalo jídlu, které by ho mělo nasytit.

Švýcarský doktor Paul Kouchakoff, který ukázal v roce 1930, že pokud budete jíst jídlo, která má víc než 51% vařeného jídla, vaše tělo se k němu bude chovat, jako by bylo napadeno cizím organismem.

Dnes se potýkáme s tolika problémy imunitního systému. Musíme zajistit, aby alespoň 51% každého jídla, které máme, je syrových. Abychom nepřetěžovali už tak přetížený imunitní systém. Jak můžete postavit budovu, která má vydržet sto let. Když budete používat špatné cihly? Stejné je to i s vaším tělem. Jak můžete čekat, že vaše tělo vydrží dlouhý a skvělý život. Pokud do něj nebudete dávat správné stavební kameny. Každý ví, že jsme to, co jíme když budeš jíst odpad, dostaneš odpad. Přemýšlejte o tom, jako o chronické podvýživě. Protože to se tady děje. To je důvod, proč jsou lidé unavení. Neměli by jste být odpoledne unavení. Měli by jste být ožilí a rozechvělí. To lidi přirozeně přimělo objevit super-jídla. A objevit, že některá jídla mají neobyčejné kombinace vitamínů a minerálů. Všemožných co-faktorů a enzymů. A speciálních chemikálií, které nám prodlouží život. Zjemní nám kůži a tak dále. Spirulina byla používána v Mexico city jako hlavní zdroj proteinů po 5000 let. Spirulina má nejvyšší obsah proteinů na světě. Rostlinné bílkoviny ze super-jídel budou klíčová jídla budoucnosti. Mohou být snadno zkapalněny, to myslím stravitelností. Kolik energie stojí přeměnit Spirulinu na kapalinu a dostat jí do těla. Můžete jí hodit do vody, tím se rozpustí, vypijete to a jde to přímo do buněk zrovna takhle. Ale steak vyžaduje masivní množství energie aby byl zkapalněný a stravitelný vaším zažívacím systémem.

Kakaové boby. Vyhrávají na celé čáře v množství obsažených minerálů. Oproti čemukoli jinému na světě. Je to nejbohatší přírodní zdroj hořčíku. Nejbohatší přírodní zdroj chromu. Je velmi pravděpodobně nejbohatší přírodní zdroj železa. Je pravděpodobně nejbohatší přírodní zdroj manganu. Má jeden z nejvyšších obsahů zinku. Jeden z nejvyšších obsahů mědi. Všechny co-faktory potřebné pro zdravý metabolismus. Jsou v kakaových bobech. Jeden z největších zdrojů vitamínu C na světě. Ale žádná zpracovaná čokoláda v sobě nemá vitamín C. Protože teplo ničí vitamín C. Má největší obsah antioxidantů. To znamená, že kdyby jsme se opravdu snažili využít toho, co víme o výživě. Že antioxidanty nás chrání proti poškození DNA před onemocněním viry, před rakovinou. Chrání nás před poškozením kůže a tak dále.. Buď to bude takhle a sníme to nebo to bude takhle a sníme to. A tohle může být nejstrašnější chemická polévka všech dob. Nebo to mohou být nejneobyčejnější super-jídla všech dob. A je to stejná práce vzít to do pusy. Naše kultura má pravděpodobně převrácené hodnoty. Raději utratíme peníze za nájem než na nejlepší možné jídlo. Raději utratíme peníze za auto nebo dům než aby jsme nakrmili děti. Těmi nejlepšími super-jídly, které byly kdy na světě objeveny. Protože o nich nevíme, jsou to převrácené hodnoty.

Když budu jíst obyčejný chleba každý den, čaj k snídani, k němu toast. Slazené pití k svačině, koblihu k obědu. Grilované kuře na večer. Budu velmi podvyživený v celé řadě živin a to jen za jeden den. Takže budu potřebovat něco ve formě doplňků, takže další den. Budu jíst salát, než mi bude lézt ušima ven abych se to snažil vynahradit. Ale už nikdy nespravím tu podvýživu, kterou jsem měl den předtím. Nemůžete se takhle trestat, protože za to dříve nebo později zaplatíte. Máme štěstí, za posledních 100 let jsme přešli ze stavu absence jakýchkoli vitamínových doplňků. A většina lidí stále neví, jak důležité vitamíny jsou. A pokud si vezmou dost velké dávky, můžou je využít k prevenci nemocí. Doktoři říkají: Já ve vitamíny nevěřím. Nepřišli jsme za šamanem, přišli jsme za vědcem. Není to o víře, je to o faktech. Za posledních 23 let podle Americké Asociace. Kontroly Toxikologie. Bylo 10, celkem 10 smrtí spojených s vitamíny. To je jednička a nula, 10 za 23 let. A to jsou ještě nedokázané a neověřené. Ale jsou připisovány spotřebě vitamínů.


Začal jsem číst články W.J. McCormaca a Freda R Klennera. Zakladatelů používání vysokých dávek vitamínu C. A tito pánové léčili virové nemoci vysokými dávkami vitamínu C. Ve 40. letech. A mají s tím úspěch. Ale nikdo mi o tom neřekl na vysoké škole.

Linus Pauling poprvé navrhl, že vitamín C může být dobrý proti nachlazení. Jeho návrhy použít vitamín C na léčbu nachlazení byly zesměšněny lékařským světem. Je dobrý pro boj s nemocemi srdce a popálenin. Také pomáhá omezit záchvaty dětí a dospívajících epileptiků. To je celkem velký záběr Vitamín C anti-toxin, antialergen, anti-virální. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru, pozitivně ovlivňuje náladu a deprese. Je prostě dobrý na příliš mnoho věcí.
Máme jen okolo 24 typů živin. Přesto je ve vašem těle několik tisíc chemických reakcí. Pro všechny reakce, které jsou postaveny na vitamínech. Můžeme čekat, že jeden vitamín bude obsažen ve více reakcích. To je stejně tak pravda s minerály.Tělo má to, co můj otec nazýval vlastní léčivý mechanismus. Šel ještě dál a říkal, je úkolem lékaře aktivovat a reaktivovat tělu vlastní léčivý mechanismus. Pak je pacient vyléčený. A nezáleží jak tu nemoc nazvete. Potřebujeme úplně nový pohled na věc. Posilování zdraví se ještě nezkoušelo. Je to opravdu jedna z věcí, které neděláme.

Pokud máte stresující zaměstnání, nebo pokud máte stresující život, pak tělo rozkládá vitamín C jak syntetizujete adrenalin. Takže to je pojítko mezi stresem a infarkty. Když jste ve stresu, tělo vyrábí adrenalin a to snižuje hladinu vitamínu C v těle. To způsobí ztrátu odolnosti vašeho kardiovaskulárního systému. Z důvodu nedostatku vitamínu C. Lékaři jen léčí nemoci. Nepátrají po příčinách, protože to neumí. Nechápou jaké chemikálie vznikají při cvičení. Neví jaké chemikálie se uvolňují při meditaci. Neví jaké látky můžete získat z jídla. To je důvod, proč má konvenční medicína problém s chronickými nemocemi. 

Viděl jsem, jak se jim daří lépe, nádory se zmenšovaly roztroušená skleróza zmizela. Artróza zmizela, lupus zmizel. Kardiovaskulární nemoci jsou civilizační choroby. Je to nemoc životosprávy. Protože jíme příliš mnoho špatného a ne dost dobrého. A vaše babička to říkala a její babička a každý ví, že je to pravda. Ale místo toho je to fast-food maso, špek, cukr a škrob. Zpracované jídlo, které má jen pár vitamínů. A hlavně si neberte vitamínové doplňky. Protože ty vám mohou uškodit.  Bylo mi alespoň 25let říkáno, že kardiovaskulární nemoci jsou vyléčitelné. Konvenční lékařství velmi dlouho tvrdí, že léčitelné nejsou. Podívejme se na léčbu, která opravdu něco dělá. Doktor Ornish udělal velký kus práce. S lidmi, kteří měli vážné kardiovaskulární choroby. Ukládal jim velmi přísné diety, které byly víceméně vegetariánské diety. Což znamená pouze rostlinou stravu s vysokým obsahem vlákniny. Nabitou vitamíny a živinami a dobrými věcmi, které rostou ze země. Nebo je to alespoň organická hmota.  Příčina kardiovaskulární nemoci je neschopnost přijímat vitamíny. A neschopnost jíst správně. Dobrá zpráva je, že i lidé s pokročilými kardiovaskulárními nemocemi. Když začnou užívat živiny a změní svůj jídelníček. Můžou nemoc zastavit nebo zvrátit bez operace. 
To znamená, že společnost dělá něco zásadně špatně. Je nutno změnit svůj život. A podívejte se co děláme. Vyhazujeme miliardy dolarů za bypassové operace. Které mohou být zvráceny jen tím, že změníte své jídlo co pijete, jak žijete.

Že to vůbec není o lécích? Je to ne-prášková terapie. Meditace a vegetariánská strava. Z toho nekoukají peníze. Jeden z největších problémů v přístupu k lékům je problém vedlejších účinků. V Británii na ně zemře ročně 10 000. Počet lidí, kteří umírají při autonehodách je asi 3 500. Jsme velmi znepokojeni autohaváriemi,ale nezneklidňují nás vedlejší účinky na léky.

Pokud si projdeme lékařskou literaturu za posledních 65 - 75 let. Najdeme tisíce prací, které říkají, že vysoké dávky živin léčí nemoci. Některé z těchto prací se vám do ruky nedostanou, protože byly zveřejněny v časopisech, které Národní Lékařská knihovna odmítá zařadit. Není tohle zajímavé? Takže tu máme lékařské časopisy. Ale jsou v podstatě na černé listině.

Máme 25% reklam jenom na léky. Potřebujeme léky o tom není pochyb. Léky proti bolesti jsou skvělé a léky jsou nezbytné. Máš špatnou náladu? vezmi prášek.. Jsi trochu v depresi? vezmi prášek. A veřejnost na to spoléhá, společnost přijala myšlenku vzít prášek na každou nemoc. Co by se stalo, kdyby každý jedl hromady zdravého organického jídla. Které by bylo minimálně zpracované. Myslím, že by jsme měli epidemii zdraví. Myslím že burza by se otřásla v základech. Farmaceutický průmysl je každoročně celosvětově půlbilionový konglomerát. Co by se stalo, kdyby bylo všem dobře. Ve zdraví nejsou žádné peníze. Myslím že můžeme mít etický farmaceutický průmysl. Ale musíme nejdřív důrazně oddělit regulátory a ty, kteří vyrábějí léky.

Doktor Abram Hoffer pracoval s Billem Williamsem. Zakladatel Anonymních alkoholiků Bill Williams a Abram se stali dobří přátelé. Bill Williams trpěl vážnými depresemi. Abram řekl, měl by jsi brát Niacin (komplex vitamínu B). Doporučil mu 3000mg denně a to byl konec Billových depresí. Bill W. pak doporučoval alkoholikům aby zkusili brát Niacin. Většina lidí měla výrazné zlepšení.

Dvě hrsti kešu oříšků. Vám dají terapeutický ekvivalent toho co je v Prozacu – léku na deprese. Ale pak si každý řekne, sakra, dvě hrsti kešu, nebudu z toho tlustý? Tohle vás trápí? Chcete se dostat z depresí? Máme problém s přijetím jednoduchých terapií.

Pokud vám vezmu vzorek kosti. Bude obsahovat 5000x víc olova než u egyptských faraónů. Pokud vezmu nějaké vzorky tuku, stále budou obsahovat DDT, DDE a DDD. Ve vašich tukových buňkách i přesto, že DDT bylo zakázáno už před dlouhou dobou. Stejně jako spousta dalších chemikálií. Ale chce o tom snad někdo slyšet? Lékaři to odmítají dělat. Protože všechno co oni dělají je toxické. Každý používaný lék. Předepisované léky, normální léky,všechny léky jsou toxická zátěž pro játra. Zhruba tak 7-9 milionu Američanů si bere do pusy sloučeniny rtuti. Právně nesmím říct, že jsou toxické, takže to nikdy neříkám pacientům. Ale do filmu to říct můžu, to si pište! Pokud se podívám na váš mozek najdu tam velké množství rtuti Systém, kdy se rtuť dává do pusy. Co dělá z amalgamové rtuti něco bezpečnějšího, když jí vyplníte zub. Není to pro rtuť dobré místo u zubaře na stole. Je to naprosto toxické a zubař si s tím musí poradit. Je to jedna z nejvíc toxických látek kterou člověk zná. Ale má být bezpečná, když si jí dáte do zubu. Což je nesmysl. Je správné říct, že když to máte v puse, jste tím otráveni. To je celé. Tyto toxiny, pokud je přestanete dávat do těla, začnou samy vycházet. A dokonce pokud změníte svou stravu, aby jste jedli jenom organické věci, vylučujete tyto látky, které jdou do krve, do jater. A pokud játrům nepomůžete se jich zbavit, můžete si přivodit nové problémy. To je chyba, to je jen půlka léčby. Druhá polovina terapie je detoxikace. Výplach střeva, klystýr, metody, které pomohou dostat věci ven. Bylinky, které pomáhají dostat věci ven. Voda, která pomáhá dostat věci ven. Toto jsou klíčové faktory v čistící metodě, protože hlavní čistící metoda našeho těla a detoxikace. Je skrze střevo. Musíte vytěsnit toxiny, aby se živiny dostaly do buněk. Nemůžete je dostat dovnitř pokud jsou plné jedů. Nemůžete dostat dvě věci na jedno místo. Základní myšlenka je dělat tu nejjednodušší věc, která se nabízí, pít hodně vody. Tak moc jednoduché, že mě až zaráží jak málo lidí to doopravdy dělá.Vypijte litr nebo dva předtím, než budete jíst. Než si dáte kávu, čaj, cokoli, čím začínáte den, prostě pijte vodu. Pak teprve začnete den. Co zaregistrujeme hned je, že věci jsou odplaveny ven.

Velký problém s výzkumem rakoviny je, že veřejnost si myslí, že léčba rakoviny už je za rohem. Podívejte se na jakékoli noviny, každý týden a bude tam článek o nové léčbě rakoviny. Průlomový lék se ukáže jako další lék, který způsobuje rakovinu. Protože většina těchto chemoterapií sama vyvolává rakovinu. To je ta myšlenka, jsou to buněčné jedy, které otráví rakovinové buňky, aby se dál nemnožily. Takže chyba, která se tu děje je v tom, že rakovinový průmysl vidí nádor jako rakovinu. My víme, že nádor není rakovina, protože kdyby nádor byla rakovina, tak by jsme je mohli vyříznout a oni by znovu nevyrostly. A všichni víme, že to není pravda, víme že nádory mohou znovu narůst a dělají to. Důvod proč znovu rostou je ten, že jste neopravili ten původní metabolický proces. Rakovina je nejsmrtelnější a nejzáludnější nepřítel člověka. Když se objeví rakovinové buňky, záhy začnou tvořit tkáň, která žije na úkor celého těla. Tato tkáň se zvětšuje a bere živiny ostatním buňkám, tkáním nebo orgánům. Je tu hodně lidí, kteří si začínají uvědomovat, že konvenční lékařství prostě nefunguje. Zejména u rakoviny nezáleží na stupni rozvinutí, kdy pacient přijde za doktorem - ať je to fáze 1 nebo 4. Většina rakovin je totiž rozdělena do 4 fází. Méně než 30% přežije 5 let. Ať už se léčí chemoterapii, operaci nebo radioterapii. Což znamená, že víc než 70% lidí zemře.  Pokud můžeme přistoupit k operaci tak rychle jak to jde. Myslím, že máte dobré šance na vyléčení. Máme tu precedens od doktora Maxe Gersona ze 30. nebo 40. let, který ukázal, že vitamíny a zejména džusy z čerstvé zeleniny a organická jídla pomůžou zvrátit průběh rakoviny. A Gerson měl asi 50% vyléčitelnost se smrtelně nemocnými pacienty.  V léčbě zhoubných melanomů je Gersonova terapie zázračná. To samo o sobě by měl být důvod aby se každý dozvěděl o Gersonově terapii. Ale nedělají to lékařské školy. Nemluví o těchto alternativách. Normálně má lidské tělo velkou obranyschopnost. Takže dostat rakovinu je nemožné. Lidské tělo má tak mocnou ochranu, že zdravé lidské tělo nemůže a nedostane rakovinu nebo jakoukoli jinou chronickou nemoc ze stejného důvodu. Nejenom to. S normální zdravou a bohatou stravou, můžete tyto nemoci zvrátit. A to je to, co děláme. Takže pokud chcete zvrátit rakovinu, musíte zničit prostředí, ve kterém se jí dobře žije. A to je přesně způsob, co tyto kliniky dělají To co nedělají, je napumpovat spoustu chemoterapie a radioterapie do těla. Což vytvoří ještě víc problémů imunitního systému, který je už tak oslabený a náchylný k nemocem. To je taky důvod proč člověk dostal rakovinu. A jak řekl G.E. Griffin, pokud někomu chceš udělat rakovinu, dej mu chemoterapii. Protože tyto chemoterapie jsou samy o sobě činitelé. Každý rok dostávám tisíce telefonátů a spousta z nich jsou lidé, kteří prošli tím nejlepším co můžou nemocnice nabídnout. A nádory jim rostly zpátky. A když říkali, proč dostávám tu rakovinu zpátky, doktor řekl: my nevíme. My ani nevíme co způsobuje rakovinu. To víme 60 let. John Beard z Edinburgh University napsal ve své práci z roku 1904, že rakovina je samoléčebný proces, který se nevypnul. Ale není to o tom, že by farmaceutický průmysl prostě lidem lhal. Jen o tom nemluví tak, jak by měl. Typický příklad: způsob, jakým manipulují s daty přeživších. Slovo přeživší, koukáte na reklamu, kde se říká, 80% žen přežívá rakovinu prsu. Ve skutečnosti jí nepřežijí, jen se redefinuje slovo přežít. Jenom 5 let po zahájení léčby. V roce 1972 prezident Nixon řekl, že pokud vrazíme dost peněz na výzkum rakoviny, vyřešíme ho, pošleme člověka na Měsíc a taky vyřešíme tenhle problém, společně se nám to podaří, protože na Zemi není síla, která by mohla vzdorovat vůli Ameriky. A v roce 1972 se rozhodl dát k dispozici velké množství peněz. Ten rok 220 000 lidí zemřelo na rakovinu. Přesně o 25let později bylo to v USA Today, taky to bylo myslím i v Newsweeku uveřejnili, co se doopravdy stalo. Stalo se to, že vláda USA a my, daňoví poplatníci vydali přes 39 miliard dolarů na výzkum rakoviny. Výsledek byl o 25let později v roce 1996 560 000 lidí zemřelo, víc než dvojnásobek . 5letá nebo jiná doba přežití pro téměř všechny typy rakoviny, se nezměnila za posledních 40 let. To je docela smutné. Rakovina zůstává lidský zabiják číslo 2. Druhá jen za selháním srdce. Není divu, že oběti rakoviny jako pan Marshal jsou v depresi. Je to něco jako válka.Války vynáší jen když pokračují. Podívejme se pravdě do očí, pokud by zítra zmizela rakovina, milion lidí by přišlo o práci. Mluvím o tom, že je to 250 miliardový průmysl, který musíte rozpustit, pokud vyjde najevo pravda, co máme dělat. Ve většině zemí je nezákonné léčit rakovinu pomocí výživové terapie. Jediné možné léčby jsou operace, ozařování a chemoterapie. Hodně lidí se ptá, proč žiji v Mexiku. To je přesně ten důvod, jsem Americký občan, žiji v San Diegu, děti tam chodí do školy.Rád bych dělal to o čem si myslím, že je správné. A moje rodná země... hodně mých pacientů přichází z USA. Rádi by měli možnost podstoupit to, čemu se v EU říká skupinový program léčby nemocí a země jejich původu, ať už to je Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Anglie, USA. To je jedno. Bohužel nemůžeme ve zdravotnictví dělat změny. Válka s rakovinou je bojovaná s jednou rukou za zády. A já bych nikdy nešel do ringu s šampiónem v těžké váze, abych bojoval jednou rukou. A přesto tím, že se omezuje výzkum rakoviny a její léčba. V zásadě na léky, operaci, ozařování. A tím, že se vážně neuvažuje o výživě.

 U mužů je zažívací ústrojí nejčastějším zdrojem rakoviny. Rakovina tlustého střeva je dobré místo kde začít. Protože rakovinu tlustého střeva není snadné vyléčit, je to vážná nemoc. A já bych řekl, že je 100% předejitelná. Tím, že budete jíst hodně vlákniny a vyhýbat se věcem o kterých víme, že podporují rakovinu. Jako jsou některá aditiva a konzervanty, chemikálie životního prostředí mohou být zdrojem bezpočtu rakovin. Japonci, kteří žijí v Japonsku a jedí klasická Japonská jídla, žijí klasický japonský život, mají nejnižší výskyt rakoviny na světě. A věří se, že nízký výskyt je způsoben velkým zastoupením "věcí z moře", ryb a řas. S takový jídelníčkem máme velké zastoupení stopových prvků Jako je selen, zinek a germánium a řada dalších protirakovinných prvků. Je tam také velký příjem Omega-3 rybích olejů, které taky chrání nejen před rakovinou, ale i před nemocemi srdce a Alzheimerem. Navíc také pijí zelený čaj. Zelený čaj pak obsahuje celou řadu chemikálií, které nás také chrání před rakovinou. Chrání naší DNA a tak dále. U žen rakovina prsou a dělohy jsou nejčastější výskyty. Pokud vezmete japonskou ženu, která má výskyt rakoviny prsu velmi nízký, přestěhujete jí do Ameriky, kde změní svůj způsob života. Pravděpodobnost výskytu vyskočí na úroveň amerických žen, která je nyní u 13%. Takže 13% žen v Americe dostanou rakovinu prsu. V Japonsku je to méně než 1%.  My rakovinu přemůžeme když se podíváme na vysoké dávky vitamínu C, které se vpíchnou do žíly podobně jako chemoterapie. Máme skvělé a povzbudivé zprávy pro každého člověka s rakovinou na světě. Je to snadné a bezpečné. Už jsem řekl že je to levné? Mít doktora, který dává lék do žíly musíte jenom asistovat. Takže když přijdete a řeknete, místo chemoterapie můžete dát do žíly vitamín C 30, 60, 100 000 mg za den. Přímo do krve. A tohle zabije rakovinové buňky. Vitamín C při tak vysokých dávkách selektivně zabíjí rakovinové buňky. A to je přesně to, co je chemoterapie. Ale s vitamínem C není žádné poškození zdravých buněk. A lidem pak není špatně. Nepřijdou o vlasy. Všechno co se děje je, že se jim vede lépe. Zvyšovali jsme dávky na 40 000mg, 50 000mg, 60 000mg, zvýšili jsme je až na 100 000mg pak jsme šli na 200 000mg. Dostali jsme se skoro na čtvrt kila. Přímo do krve za 24 hodin. Žádná odmítavá reakce. Žádné vedlejší účinky Velká žízeň a trochu hučení v hlavě. A to se děje při obrovských dávkách vitamínu C. Té samé látce, která má způsobit ledvinové kameny když budete brát 100mg. Tak se podivujeme proč se tohle děje?  Pokud by to bylo tak dobré, už by to bylo v televizi. Pokud je to tak dobré, učilo by se o tom na lékařských fakultách. A to je další takový předpoklad proč by jste měli učit o vitamínech na lékařské fakultě? Proč by lékaři, kteří studovali lékařství, dělali lékaře. A jsou hodně podporováni farmaceutickým průmyslem. Proč by šli a hledali ve vitamínech? Farmaceutické společnosti nebudou propagovat vitamíny, to nebude fungovat. Vláda neví o ničem, co jí neřeknou farmaceutické společnosti nebo jiná lobby. Zejména lékařská lobby. Lidé o tom neví, protože nemají vzdělání kde by se vyskytlo slovo orthomolekulární. Doktor Hugh Wierden řekl, orthomolekulární což je výživová terapie Orthomolekulární lékařství Není odpovědí na žádnou otázku, která se pokládá na lékařské škole, takže tím ukazujeme na dva odlišné směry v péči o zdraví a kdykoli tohle nastane, máme to co dnes zažíváme střet názorových proudů Když mluvíte s lidmi o používání vysokých dávek vitamínu C na rakovinu. A pak jim řeknete, že to bylo masivně testováno. Dokonce i Národní ústav zdraví ukazuje že to funguje. Tým Doktora Wierden to dělá asi tak 25let nebo víc. Já jsem po 30 let viděl, jak vysoké dávky vitamínu výrazně zlepšovaly kvalitu života lidí s rakovinou. A výrazně zlepšovaly délku života pacienta s rakovinou raci. Není to v menu a nevědí jak se to vaří. Takže to nedostanete. Pokud máme přejít ke stavu starání se o sebe a o svoje zdraví musíme vysvětlit regulátorům politikům a doktorům a dostat to na university. A lidem kteří dělají ve zdravotnictví aby pochopili, že tu jsou rostliny s protirakovinnými vlastnostmi. Jsou tu rostliny s účinky proti nevolnosti a proti zvracení. Jsou tu rostliny, které jsou proti záchvaty. Jsou tu rostliny, které fungují proti bolení hlavy a padání vlasů. Což jsou projevy chemoterapie.

Myslím si, že lidé potřebují vzdělání, ne prášky. Lidé by si měli být vědomi velkých přínosů, když budou zlepšovat své zdraví. Když by dostali rakovinu, nebo jinou nemoc kterou mají. Jsme nyní ve fázi, kdy se pohled na lékařství mění. Lékařství už nemůže bránit všem informacím to změnil internet. A jak čím dál tím víc populace začíná brát zdraví do vlastních rukou Přijde ještě větší změna. Nemůže to takhle pokračovat, současný systém se rozpadá. A musíme být horliví do výživy, když jsme tak horliví do globálního oteplování. Musíme přesvědčit veřejnost, že jsou to, co jedí. Jídlo může měnit vaší náladu. Jsi to, co všechno sám sobě provedl a tvoje rozhodnutí přímo ovlivňují tvůj život. A může být snadné si to představit, když je vám 21let, jste zdraví a jíte špatně. Ale vypadá to o hodně jinak když je vám 40, 50 nebo 60. Když se začnou projevovat všechny tyto choroby. Máme zdravotní systém, který je o ochraně nemocí. Dominují mu doktoři v nemocnicích patologové a farmaceuti a takový systém se stará sám o sebe. Chce pořád víc práce a opravdu nejde po redukci nemocných a nemocí. Čím víc je práce, tím víc je zisku. To je část lékařského průmyslu. A tak to být nemusí, to je důležité. Lékařské odvětví dělá spoustu věcí správně. Procento přežití narozených dětí, super. Traumatologie, super. Rozstřelíš se na dálnici a je potřeba tě dát dohromady. V tom jsou velmi dobří. Léčba nemocí, ubohá lékařská profese to dělá špatně. I lékařské školy, které nabízí studium výživy nenabízí léčbu výživy v megadávkách. I školy, které nabízí lekce alternativní medicíny se na to doopravdy nesoustředí. Jenom se o to otřou. Pokud chcete něco pořádně, musíte si to udělat sami. Musíte číst a musíte hledat. Musíte chtít takové informace. A také bych měl dodat, že by jste měli si opravdu vitamíny vzít. A opravdu si dělat zeleninové džusy. Musíte si tím projít. Každý kdo tohle zrovna teď sleduje, udělal na nějaké úrovni rozhodnutí. Že musí udělat něco pro zlepšení svého života, pro zlepšení života vlastní rodiny, vlastních dětí. A také pro život samotné planety. Také pro život rostlin a všeho. A pokud změníme výběr našeho jídla, změníme taky zemědělství. Takže se z ničeho nic přesuneme od kukuřice, pšenice a sóji. Směrem k jídelníčku ze super-jídel. Organickým jídlům a syrovým jídlům a změníme celý způsob jak komunikujeme s planetou. Největší věc, kterou na této planetě děláme je, že něco pěstujeme. Navzdory všem obřím zemědělským společnostem. Jenom pěstujeme věci. Můžeme pěstovat geneticky modifikovanou kukuřici. Nebo můžeme pěstovat nejúžasnější rostliny na světě. Je tu pořád více směřování. k alternativám. Protože to co se dělalo doteď nefungovalo. Když sleduji rakovinu na vzestupu, infarkty na vzestupu, mrtvice na vzestupu, Alzheimera, demenci a všechno ostatní na vzestupu. Změna je neodvratná, evidentně staré způsoby nefungují. A potřebujeme nový pohled na věc. A musíme se dostat zpátky k základům. A základem je studovat kultury, které neměly tyto problém. Nemluvte s člověkem v hospodě, který se pořád dostává z promarněné příležitosti. Promluvte si s lidmi, kteří žijí běžně sto let bez rakoviny a nemocí srdce. A schválně jestli přijdete na to, jak to dělají. A my jsme to zkoumali, dělalo to spousta lidí posledních sto let. A naprosto se to ignoruje. První kurz, který jsem kdy vedl byl v roce 1976. Jmenoval se zapomenuté výzkumy v lékařství A dodnes dělám tu samou věc. Velmi jasně cítím, že nejlepší doktoři na světě, nejlepší experti na výživu na světě jste vy sami. Máte všechno v sobě, všechno potřebné vybavení, aby jste cítili, jestli je něco pro vás dobré, nebo ne. Dobrá zpráva je, že lidé nejsou parta hlupáků. Abraham Lincoln to řekl: Někoho můžeš oblbnout napořád. Můžeš všechny oblbnout na nějakou dobu, ale nemůžeš všechny oblbnout napořád. A to je důvod, proč víc než polovina populace bere vitamíny. I přesto, že většina doktorů řekne, že to není nezbytné. Máme tu veřejnost, která to chápe rychleji než sami doktoři. Lidé by měli přestat být pacienty a začít být lidmi. Proč nebýt zdravý a šťastný. Změníte svůj život, budete trochu cvičit. Budete správně jíst, to je dobré. Vypadáte lépe, to je dobré. Žijete déle, to je dobré. Ušetříte peníze, to je dobré. A máte obrovské uspokojení, že jste to udělali sami. Lidé si říkají, nemám lékařské vzdělání, tohle nemůžu vědět, ale prosím vás jak složité je jíst správně, pít zeleninové džusy a cvičit. Aby jste tohle věděli nepotřebujete titul. Je to až příliš snadné, levné, snadné, bezpečné, efektivní. Největší důvod, proč to lidé ještě nedělají je, že to vyžaduje zodpovědnost. A to je jediná cesta ven. Když si vybereme syrové organické rostlinné jídlo, vezmeme si zpátky moc a rozhodneme se, že chceme zpátky kvalitu a nebudeme trpět nějakými 50 ingrediencemi o kterých jsme ani neslyšeli. Nejsem nějaký posel vegetariánství, nenutím nikomu veganství, nebo dokonce jíst jenom syrovou stravu.Ale s jistotou víme, že jídelníček z 80% syrových věcí, který pokrývá všechno ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, řasy, klíčky, trávy, super-jídla a bylinky je neuvěřitelně důležitá část, zdravého a blahobytného života. Není žádná kouzelná pilulka, není žádná jediná terapie, která léčí rakovinu nebo srdeční choroby. Ale je tu změna životního stylu, která předchází a zastavuje a může zvrátit vážné chronické choroby. Řešení je tady. Vždycky tady bylo. Jediná věc která zbývá je vzdělání. Protože jsem přesvědčený, že až se lidi dozví o řešení, chopí se toho, rozhodnou se - Jo, jdu do toho.